Menu

Jakim sposobem założyć własną działalność gospodarczą?

26 kwietnia 2017 - biznes

Obecna sytuacja ekonomiczna, nie tylko Polski, ale i Europy, powoduje, że coraz więcej osób decyduje się na tak zwane wzięcie spraw w swoje dłonie oraz po prostu rozpoczęcie pracy na własny rachunek. Okazuje się, że prowadzenie własnej firmy wydaje się dawać sporo większą stabilizację aniżeli pracowanie dla kogokolwiek, nawet na umowę o pracę. W dobie kryzysu ekonomicznego, gdy nawet obszerne spółki upadają, tak ściśle mówiąc o własne stanowisko pracy nikt nie może być w stu procentach spokojny.

Właśnie dlatego pewniej jest odpowiadać samemu za to, by osobista jednostka gospodarcza funkcjonowała i, nawet jeśli nie daje znaczących zysków, gwarantowała bezpieczeństwo w postaci comiesięcznych opłat składek zdrowotnych i ubezpieczeniowych. Jak najbardziej żeby było to dopuszczalne, nieodzowne jest spełnienie pewnych formalności połączonych z założeniem własnej aktywności gospodarczej. Na szczęście lokalny rząd dokłada aktualnie wielu starań, żeby umożliwić ludziom przedsiębiorczym założenie prywatnej firmy. To oczywiście to właśnie dzięki takiej postawie osób rządzących naszym krajem, większość połączonych z tym formalności załatwić można za pośrednictwem sieci internetowej.

Wystarczy jedynie wyrobić sobie tak zwany profil zaufany, który przystaje poświadczyć we właściwej siedzibie ZUS czy US, ażeby zdołać wniosek o wpis do centralnej ewidencji aktywności gospodarczej wysłać elektronicznie. Niewątpliwie uprzednio taki wniosek trzeba stosownie wypełnić. Tutaj wpisuje się wszystkie dane dotyczące przyszłej firmy, a w głównej mierze jej nazwę, adres siedziby oraz rodzaj prowadzonej aktywności. W czasie wypełniania wniosku należy również zastanowić się nad słusznym doborem opodatkowania aktywności gospodarczej przez siebie prowadzonej.

 

Zobacz także serwisy o tematyce biznesowej:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *