Menu

SimCity fenomen gry

19 maja 2017 - Bez kategorii

Wszyscy, którzy są entuzjastami rozmaitego typu gier komputerowych z całą pewnością dobrze zdają sobie sprawę z tego, na czym bazuje gra „The Sims”. Jakim sposobem się okazuje, ta modna już gra jest znana na całym świecie, chociaż jak przyznaje sam jej twórca, początkowo w żadnym razie nie miał takiego założenia. Pierwotnie bo gra miała być oprogramowaniem służącym do projektowania, a poszczególni Simowie mieli kreować modele do obrazowania ludzi. Dzisiaj gra „The Sims” jest grą popularną oraz cenioną, wydawaną przez jednostkę gospodarczą Maxis. Jeśli mielibyśmy zakwalifikować ją do jakiegoś jednego rodzaju gier komputerowych, byłoby to zawikłane, wobec tego, iż gra ta w szeregu przypadków dopuszczana jest za grę symulacyjno – logiczno – strategiczną. Główna część tej słynnej gry pozostała opublikowana w 2000 roku, a do tego czasu wydano ją w ponad szesnastu milionach kopii.

Co ciekawe, gra ta nigdy tak w samej rzeczy nie miała jasno oraz precyzyjnie zdefiniowanego celu. Gracz ma do sfinalizowania dużo zadań, rozpocząwszy od konstruowania mieszkania aż po kierowanie życiem pojedynczych Simów. Zajęcie to bywa niezmiernie wciągające z powodu wielu możliwości, jakie daje gra. Nie skłamiemy też, jeśli dodamy, że gra ta tak ściśle mówiąc może ciągnąć się w nieskończoność. Do najistotniejszych zadań każdego gracza należy w głównej mierze wydawanie poleceń skonstruowanym przez siebie postaciom (osobiście możemy nadawać im nazwy, wybierać odcień skóry lub kolor włosów). Istotne jest w następstwie tego to, by każdy Sim miał czas zarówno na pracę, jak i na wypoczynek czy na spożywanie poszczególnych posiłków. Jeśli gracz notorycznie będzie zapominał o najważniejszych czynnościach, wtedy postacie zachorują, po czym umrą. W tym czasie gra się kończy, niemniej jednak naturalnie możemy wprowadzić do gry gruntownie nowych Simów, po raz kolejny przez siebie stworzonych.

Gra „The Sims”, jak i jej kolejne części zdają się bić wszelkie rekordy popularności, a zawdzięczają to w głównej mierze szerokiemu gronie odbiorców, do których gra jest dedykowana. Nie jest ona bowiem tylko i wyłącznie grą typowo żeńską lub typowo męską. Grać mogą w nią przedstawiciele obojga płci oraz z pewnością wszystkim przypadnie do gustu. Zaletą „The Sims” jest przede wszystkim dwu i trójwymiarowa grafika, która czyni grę niezmiernie interesującą i wciągającą. Wszystkie tworzone przez graczy postacie są w następstwie tego trójwymiarowymi obiektami – wypróbuj również SimCity BuildIt Cheats.

Theme niekończącej się gry komputerowej był do tej pory wykorzystywany w nielicznych grach komputerowych (pomiędzy innymi w grze Harvest Moon), lecz żadna seria wcześniej nie zdobyła tak gigantycznej popularności. „The Sims” jest więc pierwszą częścią serii, jaka odniosła nadzwyczajny powodzenie na kompletnym rynku gier komputerowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *