Menu

Sposób na telemarketerów – szybko sprawdź kto telefonował

10 lipca 2017 - numer

Wszechobecny internet, jak wszystkie łupy technologii z jakich korzystamy ma własne atuty jak oraz wady. Wielu korzysta z portali społecznościowych, pozyskuje w sklepach internetowych, rejestruje konta na forach – wszędzie tam pozostawiamy po sobie jakikolwiek ślad. Choć dużo firm proponujących nam własne usługi w sieci zapewnia nas o anonimowości oraz zabezpieczeniu danych, tak w rzeczy samej nie są w stanie zrobić tego zawsze i w 100 procentach. Zawsze gdzieś nastąpi nawet „niewielki wyciek” danych, w rezultacie czego zdarza się, że jesteśmy nękani telefonami od telemarketerów próbujących sprzedać nam następną usługę czy towar. Na szczęście można temu zaradzić oraz nie marnować drogocennego czasu na nieprzydatne rozmowy – wystarczy sprawdzić kto dzwonił, korzystając ze specjalnej wyszukiwarki.

 

Czyj to numer, inaczej w jaki sposób uniknąć niewygodnych rozmów

Nękanie telefonicznymi propozycjami nie musi świadczyć, że ktoś uzyskał numer nielegalnie – w obszernej mierze tymi nękającymi nas osobami są pracownicy korporacji, z jakimi podpisaliśmy umowy. Bywa, że są to przedstawiciele banków, operatorów sieci komórkowych lub także innych korporacji. Rozmowa z nimi sporadycznie należy do przyjemności i mało kto ma na nie ochotę lub też czas. Jeżeli wiec nie czekacie na żaden ważny telefon, możecie po prostu nie odbierać oraz sprawić co to za numer – kto próbował się z nami oczywiście skontaktować.

 

Kto dzwonił – dlaczego warto korzystać z wyszukiwarek numerów?

Korzystanie z wyszukiwarek numerów pozwala na:

•             sprawdzenie do kogo należy numer (jeśli jest to złośliwe połączenie będzie oznaczone jako numer „nękający”

•             sprawdzenie opinii o numerze telefonu

•             dodawanie numerów telefonów

•             dodawanie opinii

Usługa, jaką oferują portale rodzaju ktodzwonil.net jest zbawienna również skutkiem tego, iż coraz częściej słyszy się o przypadkach „naciągania”. Zdarza się, że na wyświetlaczu telefonu pojawia się informacja o próbie skontaktowania się – oddzwonienie do nieznajomego ma prawo być katastrofalne w skutkach dla portfela. Często albowiem są to numery oszustów, jakich projektem na biznes jest zarabianie właśnie na połączeniach telefonicznych, które nawiasem mówiąc zazwyczaj są faktycznie drogie. Nieraz oraz samo odebranie telefonu od takiej osoby może obfitować w podobne efekty. Należałoby wobec tego posiadać się na baczności i spowodować czyj to numer jeżeli ma się jakiekolwiek niepewności – tym o wiele bardziej, że ma się możliwość zrobić to ekspresowo oraz sprawnie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *