Menu

Wycieczka na wschód od Polski – Ukraina

10 lipca 2017 - Ukraina

Jeszcze do niedawna Polacy wyruszali w głównej mierze na Zachód, nie wyłącznie do pracy, jednakowoż też w celach turystycznych. Aktualnie coraz to więcej ludzi obiera kierunek wschodni, ponieważ Wschód wrócił ostatecznie do łask. Ten kusicielski region to najlepsze miejsce na zresetowanie się oraz nabranie sił. Na wschodzie organizowane są też Wycieczka do Lwowa z Rzeszowa. Ewidentnie najentuzjastyczniej na wschód jeżdżą osoby, które cokolwiek wiedzą o tym regionie i lubią klimat miejsc wschodnich. Najczęstszym punktem oraz zamiarem wypraw z Polski jest Ukraina. Wycieczki na Ukrainę to już niemalże powszedniość każdego przewodnika krajoznawczego po wschodniej stronie Polski. Ukraina zachwyca swoją malowniczością, paletą barw, rozkoszną kuchnią i niezwykle, niemniej jednak to nadzwyczaj niskimi cenami. Wielu Polaków z rozkoszą wyjeżdża na wycieczki do Lwowa, albowiem to obowiązkowy punkt takiej podróży.
Co roku jeżdżą tam tysiące – co należy wiedzieć wybierając się na Wschód?

• Na Ukrainę wjedziemy z paszportem, pamiętajmy, że Ukraina nie jest częścią Unii Europejskiej, wobec tego na przejściu granicznym zostaniemy spytani o paszport, trzeba być na to przygotowanym.
• Na przejściach granicznych z Ukrainą stoi się na granicy niezwykle długo, od czasu do czasu nawet kilkanaście godzin. Wynika to z kolosalnego ruchu przemytniczego nad jakim próbują zapanować i Polska, i Ukrainy.
• Najszybsza i najtańsza jest wycieczka na Ukrainę z Rzeszowa ze względu na bliskość obydwu miejsc podróży.

Czy na Ukrainie mówią po polsku? Niewątpliwie, że tak, a jeśli spotkamy kogoś, kto nie mówi, a my jesteśmy na bakier z ukraińskim, to bez obaw. Po ukraińsku wolno się dogadać z kimkolwiek nawet bez znajomości języka, wynika to z przynależności oraz polskiego, i ukraińskiego do rodziny języków słowiańskich. Niektóre słowa są nadzwyczaj podobne, wystarczy ich tylko poprawnie używać.
Najogromniejszą oraz najpiękniejszą atrakcją Ukrainy jest Lwów. Każdego roku wyprawy do Lwowa to atrakcja, z której korzysta wielu podróżników. Lwów to zabytki, imponująca kuchni i sporo inspiracji dla powszedniego życia.

 

Sprawdź także: Wycieczka do Lwowa z Rzeszowa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *