Menu

Orzeźwiająca woda dla Ciebie

6 września 2017 - uzdatanianie

uzdatnianie wody

Woda mineralna to pierwocina życia, jakkolwiek przez zanieczyszczanie środowiska i występujące w nim toksyny oraz ona staje się przypuszczalnym zagrożeniem dla życia oraz zdrowia człowieka. W następstwie tego też każda woda, jaką wydobywa się z różnorakich źródeł ma obowiązek przejść proces uzdatniania przed dopuszczeniem jej do spożycia.

Na czym bazuje uzdatnianie wody? Wypada zdać sobie kwestię z tego, że uzdatnianie to rutynowy proces dopuszczenia wody do spożycia przez ludzi. Sam przebieg to nic innego jak poprawa jakości wody, aby ta spełniała wszystkie wskazane prawem standardy i nie stwarzała zagrożenia dla systemów żyjących. Uzdatnianie wody składa się z poszczególnych etapów, jakie muszą nastąpić po sobie, żeby woda stała się wodą pitną i nie szkodziła człowiekowi:

 

1)            etap 1: napowietrzanie, jakie natlenia wodę oraz eliminuje rozpuszczone w niej niewartościowe gazy,

2)            etap 2: filtrowanie, którego celem jest odseparowanie niepożądanych substancji,

3)            etap 3: dezynfekcja, która eliminuje zagrożenia chorobotwórcze takie jak bakterie, wirusy oraz grzyby;

4)            etap 4: zmiękczanie, to użytkowane jest w głównej mierze wówczas, kiedy tak właściwie woda ma być zagospodarowana w przemyśle

 

Nie każdy wie, że wybór metody uzdatniania wody w kolosalnej mierze zależy od typu ujęcia wody. Dlaczego tak się dzieje? Powód jest normalny: różnorodne ujęcia wodne charakteryzuje różny poziom i typ zanieczyszczeń, wskutek tego też inaczej przebiegać będzie uzdatnianie wody z ujęcia powierzchniowego, zupełnie inaczej z drenażowego, a jeszcze inaczej z głębinowego, inaczej podziemnego. Najczystsza woda pochodzi z ujęcia głębinowego, bo w jakiś sposób sama ulega procesowi samooczyszczania, co nie świadczy nie pragnie uzdatniania.

Zobacz także:

http://www.cin.org.pl/rynek-uzdatniania-wody-juz-nigdy-nie-bedzie-taki-sam/

oraz

http://www.cin.org.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *